Nepravidelné obklady a dlažby

Kamenné dlažby s nepravidelnými tvary jsou vhodným řešením jak pro venkovní dlažbu, tak i vnitřní dlažbu. Kamenná dlažba tohoto typu v sobě spojuje eleganci a krásu nepravidelného tvaru s nižšími náklady na materiál než u pravidelné dlažby. Tyto kamenné dlažby dobře vyniknou jak u malých ploch, tak i u dláždění velkého formátu a dodají rustikální dobovou atmosféru. Kamenná dlažba se dnes vrací do mnoha náměstí měst i menších obcí.

V této kategorii také naleznete nepravidelné kamenné obklady, které lze použít v interiéru i exteriéru. Kamenné obklady s nepravidelnými tvary si mnozí zákazníci oblíbili právě pro unikátnost každého obkladu. Kamenné obklady sice vyžadují velkou řemeslnou zručnost, ale rozhodně výsledný efekt stojí za to jak po stránce trvanlivosti, tak i hodnoty přírodního materiálu, ke kterému se stále více zákazníků vrací.

Jedním ze základních produktů především pro venkovní dlažbu je takzvaná nepravidelná dlažba. Velmi vhodným kamenem pro tento typ dlažby je Kvarcit nebo také Quartzite. Jde vlastně o křemenec tedy kvalitní a pevný kámen, vhodný právě pro dláždění. Základem nepravidelné dlažby jsou dostatečně velké kusy kamenné dlažby. Kamenictví Pražský kámen nabízí nepravidelné kamenné dlažby v počtu 4 - 7 kusů do m2. Tloušťka dlažby pak dosahuje 15 - 25 mm, průměr kamene je 30 – 40 cm a jeho povrch je přirozeně štípaný. Cena je 850 za m2 bez DPH. Jednotlivé prvky jsou dostatečně velké, aby výsledná dlažba nepůsobila dojmem mozaiky, což je sice také možný styl dlažby, ale v dlažbě pak může převládat spára místo samotného kamene.

Velmi zajímavá je pak sleva 20 % při odběru celé palety. ( paleta - 32m2 ).

Rádi bychom vás upozornili na nebezpečí levných napodobenin, často dodávaných z Číny, a prodávaných některými hobby markety. Dodaný kámen je ve velmi malých kouscích a v dlažbě je pak více spár než dlažby. výsledkem pak není nepravidelná dlažba, ale jakási podivná mozaika. V galerii pak vidíte jak má správně vypadat položená nepravidelná dlažba.

kvarcit brazilský kámen nepravidelná dlažbakvarcit Brasil růžový kámen růžový kámen